Naujienos

Gamtos vertybės

Elkimės gamtoje atsakingai, netrikdykime gyvūnų jų veisimosi metu, tausokime gamtą, būkime jos dalimi ir mums bus atlyginta.


Dar viena kolonija ant stogo

Žuvėdrų ženklinimo GPS siųstuvų duomenų analizė pateikia vis naujų netikėtumų. Išnagrinėjus paskutiniųjų dienų žuvėdrų skrydžius, sudomino nepaaiškinami kai kurių paukščių skrydžiai į Marijampolę. 


Pajuodupio pelkė išvengs suniokojimo

Prie Utenos miesto iš šiaurės glaudžiasi Skaistašilio miškas, o jame įsiterpusi plyti apie 40 ha ploto Pajuodupio pelkė. Prieš kelis dešimtmečius, dar sovietiniais laikais, vietinių medžiotojų ir žvejų draugijos entuziastų pastangomis užtvenkus iš pelkės ištekantį mažą upeliuką, ilgainiui susiformavo savitos buveinės.


Vasara – tai dar ne stebėjimų pabaiga

Lietuvos perinčių paukščių atlaso darbai vis dar vyksta. Mūsų visų pastangų dėka vis daugiau kvadratų nusidažo žalia spalva, įrašų sparčiai daugėja. Stebėjimo sezonas dar nesibaigė, darbus dar galime tęsti, nes kai kurių rūšių paukščiai vis dar peri, o kiti, vėlyvieji, dar maitina jauniklius. Stebėtojų, kurie vykdė įprastų agrarinio kraštovaizdžio paukščių apskaitas, prašome savo surinktais duomenimis papildyti ir atlasą - šie duomenys labai vertingi.


Žinia apie laplandines pelėdas

Kelis paskutinius metus Dainavos girioje branginta paslaptis apie laplandinių pelėdų perėjimą. Šiai žiniai tapus viešesnei, galime pasidžiaugti jau plačiau, kad jos iš tiesų peri Čepkelių pelkyno apylinkėse. Šiuo metu ūgtelėję jaunikliai pradėjo savo klajones po girią, tačiau dar nėra savarankiški ir saugūs. Labai tikimės, kad niekas nesutrikdys pelėdų ramybės, jaunikliai sustiprės ir užaugs. Tikėtina, kad ramioje ir saugioje aplinkoje šios pelėdos kursis ir kitais metais.


Gyvenimas ant stogo

Paanalizavus pirmuosius žuvėdroms uždėtų GPS siųstuvų duomenis, dėmesį atkreipė nepaaiškinami ties Prienais paženklintų žuvėdrų skrydžiai į Alytų. Kiekvieną vakarą keli paukščiai apie 30 km skrisdavo nakvoti į Alytų ant kažkokio pramoninio pastato.


Kartu mes galime daugiau

Džiaugiamės, kad Lietuvos ornitologų draugijos rėmėjai kasmet skiria dalį gyventojų pajamų mokesčio įvairioms Draugijos iniciatyvoms - šiais metais jūsų dėka buvo įkelti 6 lizdai žuvininkams (Pandion haliaetus).


Kartu mes galime daugiau – skirkite 1,2 proc. GPM Lietuvos ornitologų draugijos iniciatyvoms!

Tariame didelį AČIŪ visiems Lietuvos ornitologų draugijos rėmėjams, ankstesniais metais metais skyrusiems dalį sumokėto GPM Draugijos vykdytoms iniciatyvoms – tik Jūsų visų dėka į rudenį ir žiemą atnaujintus ar iškeltus naujus lizdus grįžta juodieji gandrai, pelėsakaliai ir ereliai žuvininkai, o iškeltuose inkiluose peri naminės pelėdos. Tęsdami ankstesnių metų darbus, paramos lėšų dėka pernai Lietuvos ornitologų draugija įrengė keturis lizdus juodiesiems gandrams, du – žuvininkams, o Kuršių nerijoje iškėlė po tris inkilus pelėsakaliams bei naminėms pelėdoms. Visose įrengtose lizdavietėse ornitologai pastebėjo jose besilankančius paukščius.


Nemuno salose šalia Prienų upinėms žuvėdroms uždėti pirmieji GPS siųstuvėliai

Gegužės 21 d. projekto specialistai uždėjo pirmuosius 9 ilgalaikius, vos 3 gramus sveriančius GPS siųstuvėlius upinėms žuvėdroms, perinčioms Nemuno salose tarp Prienų ir Lengveniškių PAST. Tai atliko žieduotojo pažymėjimus turintys ornitologai.


Baigiami Nemuno vagos ties Lipliūnais valymo darbai

Kadaise sąnašinė smėlio ir žvyro sala Nemune ties Lipliūnais buvo pamėgta upinių ir mažųjų žuvėdrų. 2009 – 2010 m. buvo registruotas didžiausias perinčių mažųjų žuvėdrų skaičius – 55 poros, o tai sudarė 20 proc. rūšies nacionalinės populiacijos. Tai įrodė šios nesaugomos teritorijos svarbą nykstančių mažųjų žuvėdrų apsaugai.


Reti stebėjimai

2020-07-02
Emberiza calandra
2020-07-04
Emberiza calandra
2020-07-02
Ixobrychus minutus
2020-07-02
Lanius excubitor
2020-07-03
Galerida cristata LOFK
2020-07-02
Asio flammeus
2020-07-02
Ixobrychus minutus
2020-07-02
Circus cyaneus
2020-06-28
Emberiza calandra
2020-06-26
Iduna caligata LOFK