Naujienos

Stebėjimo bokšteliuose varžybos

Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kartu su Suomijos ir kitų šalių draugijomis rengia neformalias paukščių stebėjimo varžybas bokšteliuose. Šių varžybų mintis yra gerai praleisti laiką stebint paukščius gamtoje, o taip pat populiarinti paukščių stebėjimą visuomenėje. Suomijoje tokios varžybos vyksta jau keli metai ir pritraukia daug dalyvių - 2016 metais dalyvavo virš 300 komandų skirtinguose stebėjimo bokšteliuose bei stebėjo apie 220 paukščių rūšių. Informacija apie varžybas Suomijoje (tik suomiškai) - http://www.birdlife.fi/tornientaisto/. Tuo pačiu laiku varžybos vyksta ir Švedijoje bei Danijoje.


Žuvinte pasitikome sugrįžusius paukščius

Šeštadienį (2017 m. balandžio 22 d.) LOD organizavo išvyką į Žuvinto biosferos rezervatą, kurioje galimybę dalyvauti turėjo 50 pirmiausiai užsiregistravusių dalyvių.  Anksti kėlęsi ir  7 val. ryto autobusu pajudėję iš Vilniaus, jau 9 valandą buvome vienoje iš įdomiausių Žuvinto biosferos rezervato vietų – Amalvo ežero polderyje. Ši teritorija itin svarbi migruojantiems vandens ir tilvikiniams paukščiams, nes dėl į pievas išsiliejančio vandens, polderis tampa svarbia poilsio vieta tūkstantiniams žąsų ir ančių būriams.


Pasitikime sugrįžtančius paukščius Dzūkijos nacionaliniame parke

Lietuvos ornitologų draugija kviečia visus, norinčius geriau pažinti Lietuvos gyvosios gamtos turtus, 2017 m. balandžio 29 d. (šeštadienį) dalyvauti ekskursijoje, kurios metu apsilankysimelankysime Dzūkijos nacionaliniame parke, apsižvalgysime Čepkelių pelkės pakraštyje, kelsime inkilus, o paukščius stebėsime Nemuno ir Merkio santakoje. Paukščius pažinti padės profesionalūs ornitologai, o Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre Šios saugomos teritorijos gamtos paslaptis padės atskleisti žinomas gamtininkas Eugenijus Drobelis. Ekskursija nemokama, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl  kviečiame registruotis iš anksto. (Registracija baigta)


Kviečiame dalyvauti informaciniame renginyje

Kviečiame dalyvauti projekto "VĖJO ENERGETIKOS PLĖTRA IR BIOLOGINEI ĮVAIROVEI SVARBIOS TERITORIJOS (VENBIS)“ Nr. EEE-LT03-AM-01-K-01-004 informaciniame renginyje, kuris vyks š.m. balandžio 25 d. LR Aplinkos ministerijos 506 salėje adresu: A. Jakšto g. 4, Vilnius.
Renginio programa - pridedama. Dalyvių registracija vykdoma iki balandžio 24 d. 13 val. el. paštu justina@birdlife.lt


Pasitikime sugrįžtančius paukščius prie Žuvinto ir Amalvo ežerų

Lietuvos ornitologų draugija kviečia visus, norinčius geriau pažinti Lietuvos gyvosios gamtos turtus, 2017 m. balandžio 22 d. (šeštadienį) dalyvauti ekskursijoje, kurios metu aplankysime Amalvo ežero polderiuose, Amalvo ežere ir Žuvinto ežere pavasarį apsistojančius paukščius. Paukščius pažinti padės profesionalūs ornitologai, o Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centre Žuvinto ežero paslaptis padės atskleisti šio rezervato direkcijos darbuotojai. Ekskursija nemokama, o norinčius joje dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu gintaras.riauba@birdlife.lt


Geriausias metas ieškoti mažųjų žąsų Lietuvoje

  Vos prieš savaitę (balandžio 8-9 dienomis) mažosios žąsys pakilo iš Vengrijos, todėl šiuo metu jau turėtų būti pakeliui pas mus, o gal jau kur ir skabo pavasarinius žolių ūglius Nemuno deltoje. Todėl prašome visų, artimiausiomis dienomis stebėsiančių žąsų būrius, atidžiai apžiūrėti visas žąsis, atkreipiant dėmesį ar tarp jų nėra įsimaišiusių ir mažųjų žąsų. Tikėtina, jog dalis paukščių tupia ne tik Nemuno deltoje, o ir kitose šalies dalyse, todėl atkreipti dėmesį reikėtų į visas stebimas žąsis. Pamatę mažąją žąsį, pasistenkite ją dokumentuoti nuotraukose ir atkreipti dėmesį į kojas, ar stebimas individas neturi plastikinių žiedų. Taip bus galima nustatyti, ar paukštis kilęs iš natūralios populiacijos ar iš veisyklos Švedijoje.


Sveikiname su Šv. Velykomis


Sukurtas filmas „Skirtingų pasaulių sandūroje“

Lietuvos ornitologų draugija, įgyvendindama projektą „Paukščių apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ sukūrė filmą, kuriame pristatoma paukščių žūčių prie aukštos įtampos elektros perdavimo tinklų problema, apžvelgiamos projekto veiklos ir įgyvendintos paukščių apsaugos priemonės. Patrauklus, vizualiai malonus ir plačiai prieinamas filmas yra puikus informacijos šaltinis plačiajai visuomenei apie šio projekto įgyvendinimo metu sprendžiamas problemas.


Savaitgalį Kauno rajone vyko antrieji 4P 2017 kursų mokymai

Savaitgalį vyko antrieji LOD organizuojamų paukščių pažinimo kursai - 4P. Šio savaitgalio tikslas buvo susipažinti su ĮPGS (įprastų paukščių gausos stebėsenos) apskaitų  metodika ir praktine dalimi, taip pat mokytis pažinti miško paukščių balsus tik iš jų giesmių. Tam buvo nuspręsta sudalyvauti kasmetiniuose ĮPGS mokymuose, kurie šiais metais vyko Kauno marių regioniniame parke.


Balandžio 1-oji - Pasaulinė paukščių diena

1906 m. šią dieną buvo pasirašyta Tarptautinė paukščių apsaugos konvencija. Šią dieną visame pasaulyje skatinama supažindinti visuomenę su nykstančiais paukščiais, kelti inkilus.


Reti stebėjimai

2017-04-28
Branta ruficollis
2017-04-27
Recurvirostra avosetta
2017-04-27
Branta ruficollis
2017-04-27
Motacilla citreola
2017-04-26
Sylvia nisoria
2017-04-25
Branta ruficollis
2017-04-25
Sylvia borin
2017-04-17
Recurvirostra avosetta
2017-04-24
Milvus milvus
2017-04-23
Motacilla citreola