birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Mokymų dalyviai mokėsi pažinti žąsų rūšis

Balandžio 21 d., sekmadienį, vyko mokymai „Mažoji žąsis: kaip ją pažinti?“. Šaltą, bet giedrą sekmadienio rytą, mokymų dalyviai susitiko Kintuose, turizmo komplekse „Mėlynasis karpis“ ir išvyko į laukus stebėti paukščių. Mokymus vedė žymūs Lietuvos ornitologai – dr. Julius Morkūnas, Vytautas Eigirdas, Vita Augutė ir kiti. Iki tol mokymų dalyviai jau išklausė dr. J. Morkūno ir Boris Belchev teorines paskaitas apie žąsų identifikaciją, biologiją ir apsaugą.

Mokymų dalyviai turėjo progą laukuose stebėti ir pažinti įvairias ančių, žąsų, gulbių, garnių ir tilvikų rūšis. Rusnės saloje, arti Uostadvario, mokymų dalyviai aptiko itin didelį žąsų būrį. Dalyviai prie jo praleido 1,5 valandos, mokydamiesi skanuoti būrius ir ieškoti ypatingų žąsų rūšių. Nors mažųjų žąsų nepasitaikė, dalyviai identifikavo 6 skirtingas žąsų rūšis, tarp jų – retąsias trumpasnapes žąsis ir paprastąsias bernikles. Dalyviai stebėjo ir nemenką būrį baltaskruosčių berniklių bei baltakakčių žąsų – mažųjų žąsų įprastesnių „giminaičių“.

Nepaisant atšiaurių orų ir horizonte nuo šilumos mirguliavusio oro, dalyviai turėjo progą lavinti stebėjimo įgūdžius tikromis lauko sąlygomis. Po stebėjimų Rusnėje visi ekipažai persikėlė į Rupkalvius, kur buvo stebimos antys, tilvikai ir baltakaktės žąsys. Stebėtojai tapo gamtos gyvenimo liudininkais, kai kranklys išpešė pempės lizdą ir kiaušiniai vienas po kito buvo nunešti kranklio jaunikliams.

Renginiui oficialiai jau pasibaigus, vienas iš mokytojų, Vytautas Eigirdas, išvyko į užlietas pievas stebėti paukščių ir visai netikėtai surado Lietuvai naują paukščių rūšį – stepinę pempę. Dalyviai, kurie dar tebebuvo Nemuno deltoje, sugrįžo atgal ir galėjo pasigrožėti šiuo neeiliniu reginiu. 

Dr. Juliaus Morkūno pranešimas. 

Boris Belchev pranešimas

Nuotraukų autorė: Justina Kuliešė.



Reti stebėjimai

2024-05-01
Acrocephalus palustris
2024-04-20
Chlidonias hybridus
2024-05-04
Chlidonias hybridus
2024-05-04
Luscinia svecica svecica
2024-05-03
Acrocephalus palustris
2024-05-03
Emberiza calandra
2024-04-28
Chlidonias leucopterus
2024-04-29
Somateria mollissima
2024-05-02
Motacilla citreola
2024-05-02
Melanitta nigra