birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Įvyko pirmieji Perinčių paukščių atlaso mokymai!

Šį savaitgalį, kovo 5-6 d., Kauno marių regioninio parko direkcijoje įvyko pirmieji PPA mokymai, kuriuose dalyvavo 15 atlaso savanorių! Mokymus vedė LOD ornitologas Marius Karlonas ir LOD narys Antanas Petraška.

Mokymai buvo naudingi ne tik naujiems, bet ir labiau patyrusiems paukščių stebėtojams – buvo plačiai aptarti išvykų planavimo principai, gausos vertinimo aspektai, praktiniai duomenų vedimo į aplikaciją klausimai. Dalyviai dalinosi patirtimi, diskutavo apie gausos nustatymo ypatumus, perėjimo statusus, bei tinkamiausią laiką apskaitoms.

Mokymuose dalyvavusi Rūta džiaugiasi, kad dėstytojai „patarė, kaip planuotis maršrutus, kaip pagal ortofoto žemėlapius pasirinkti stebėjimų vietas, kurias verta aplankyti, kaip pasirinkti skirtingus biotopus, kad būtų įmanoma rasti maksimalų rūšių skaičių kiekviename kvadrate. Tai buvo išties naudinga, nes sužinojome, kaip sutaupyti daug laiko, t.y. paskisrtyti savo stebėjimų laiką ten, kur jis bus išnaudojamas maksimaliai naudingiausiai.“

Dalyviai kartu su koordinatoriais apžvelgė specifines regionų vietoves, padėjo savanoriams įvertinti, kurios vietovės jų globojamuose kvadratuose ypač svarbios, patarė, kur kurių paukščių ieškoti, kokios rūšys galėtų būti aptinkamos jų kvadratuose.

PPA mokymai. Irmanto Šalaševičiaus nuotrauka.

Ryte visi dalyviai, kartu su koordinatoriais, apsilankė Dubravos rezervatinėje apyrubėje, kur turėjo galimybę stebėti paukščius lauke, praktikavosi kaip teisingai priskirti perėjimo požymius ir įvertinti gausą, diskutavo iškilusius neaiškumus.

Šį pavasarį skirtingose Lietuvos vietose įvyks dar 4 Perinčių paukščių atlaso mokymai. Kviečiame registruotis el. paštu stukiene.birute@gmail.comarba Facebook LPPA grupėje!


Reti stebėjimai

2023-06-01
Emberiza hortulana
2023-06-02
Numenius phaeopus
2023-06-02
Branta bernicla
2023-06-02
Stercorarius parasiticus
2023-05-22
Calidris falcinellus
2023-06-01
Acrocephalus dumetorum
2023-05-31
Acrocephalus dumetorum
2023-05-31
Acrocephalus dumetorum
2023-05-30
Ixobrychus minutus
2023-05-30
Gallinago media