birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Kviečiame į Paukščių palydas!

Kviečiame į Paukščių palydas

Šių metų rugsėjo 30 d., ir spalio – 1 dienomis, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio išlydėti išskrendančius paukščius. Kiekvienais metais dalyvauja daugiau nei 30 šalių paukščių skaičiavime.  Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife International, kurios partnerė yra Lietuvos ornitologų draugija, apibendrins ir paviešins šios Europinės akcijos rezultatus, kurie parodys ir kiekvienos šalies indėlį. Šis tarptautinis  visuotinas renginys skaičiuoja jau 23– uosius metus.

Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė, kasmet sulaukia didelio Lietuvos gyventojų dėmesio. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik visoje Europoje, bet ir Lietuvoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuokite.

Visus norinčius savarankiškai organizuoti Paukščių palydas savo apylinkėse kviečiame užregistruoti renginį, nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar renginys su specialia programa, skirta paukščių pažinimui, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą. Renginį reikėtų užregistruoti el.paštu gediminas.petkus@birdlife.lt,  atsiunčiant renginio registravimo anketą

Kiekvienais metais LOD sekretoriatas Paukščių palydų dieną organizuoja išvyką į ornitologiniu požiūriu įdomią teritoriją. Pernai  palydų dieną aplankėme Alytaus raj. Daugų žuvininkystės tvenkinius. Informaciją apie šių metų išvyką LOD artimausiu metu paskelbs savo interneto svetainėje www.birdlife.lt, sekite naujienas!

Taip pat draugijos svetainėje pateiksime ir kitų dalyvių planuojamų renginių informaciją. Tradiciškai kiekvienais metais kartu su LOD aktyviai dalyvauja ir daugelis saugomų teritorijų direkcijų palydinčios paukščius regioniniuose parkuose. Paukščių palydos bus puiki proga aplankyti gražiausius Lietuvos kampelius!

Pagrindinis Paukščių palydų akcentas – šalies masto paukščių stebėjimas ir apskaitos su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi - ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos keletą jų rūšių. Taigi, rugsėjo 30 d. ir spalio 1 d. visus, stebėjusius paukščius, prašome užpildyti rezultatų anketą ir iki spalio 1 dienos (sekmadienio) 15 val. atsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu lod@birdlife.lt arba faksu (8 5) 213 04 98. Draugijos būstinėje budintiems darbuotojams susumavus Paukščių palydų rezultatus, juos perduos Europos paukščių stebėtojų (EuroBirdwatch17) koordinavimo centrui, kurio funkcijas šiais metais vykdo slovakai.

Faktai:

Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) – Europoje rengiamos nuo 1993 m., kurias koordinuoja tarptautinė paukščių apsaugos organizacijų asociacija „BirdLife International“

2016 m. Daugiausia paukščių suskaičiuota Švedijoje – 1.615.000, Suomijoje – 1.200.000 ir Lietuvoje 1.033.811.

Lietuvoje Paukščių palydas nuo 1994 m. organizuoja Lietuvos ornitologų draugija.

Gausiausiai pernai Lietuvoje skrido paprastieji kikiliai – 265.102, mėlynosios zylės – 258.530, didžiosios zylės – 231.754

Be šių, gausiai skrido: ilgauodegė zylė (103.680), juodoji zylė (61.060), paprastasis varnėnas (26.886).

Rečiau registruojamos paukščių rūšys 2016 metų palydų metu: juodoji gulbė (4), vapsvaėdis (1), pievinė lingė (4), rudasis peslys (1), mažasis erelis rėksnys (1), raudonkojis sakalas (1), sakalas keleivis (2), jūrinis kirlikas (13), riestasnapis bėgikas (1), oželis nykštukas (1), plėšrioji žuvėdra (1), žvirblinė pelėda (1), geltonbruvė pečialinda (2), baltabruvis nykštukas (5), geltonsnapis čivylis (2) paprastasis čimčiakas ssp. cabaret (1). Įdomu ką stebėsime šiais metais!

Daugiausia paukščių suskaičiuota: Ventės rage - 805.007, Kuršių nerijoje – 124.163.

Ventės rage spalio 1 d. sužieduota net 5747 paukščiai. 

2012

2013

2014

 2015

2016

2017

Paprastasis varnėnas

Paprastasis kikilis

Paprastasis kikilis

 Paprastasis kikilis

Paprastasis kikilis

Spėkite LOD grupės apklausoje facebook 

Paprastasis kikilis

Didžioji zylė

Ilgauodegė zylė

 Mėlynoji zylė

Mėlynoji zylė

 

Paprastoji pempė

Paprastasis varnėnas

Didžioji zylė

 Paprastasis    varnėnas

Didžioji zylė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRANEŠK MUMS APIE SAVO RENGINĮ

ATSIŲSK REZULTATUS

VISI PALYDŲ RENGINIAI VYKSTANTYS LIETUVOJE:

Informacija ruošiama...

Daugiau informacijos rasite čia

 Daugiau informacijos rasite čia

 Daugiau informacijos rasite čia

 Daugiau informacijos rasite čia

 Daugiau informacijos rasite čia

Daugiau informacijos rasite čia

 Daugiau informacijos rasite čia

Daugiau informacijos rasite čia

Daugiau informacijos rasite čia

 

 Tauragės krašto muziejus. Daugiau informacijos rasite čia:

 Biržų Aušros pagrindinė mokykla. Daugiau informacijos rasite čia:

 

 

  Daugiau informacijos rasite čia


Reti stebėjimai

2021-12-17
Somateria spectabilis LOFK
2022-08-19
Falco vespertinus
2022-08-18
Falco vespertinus
2022-08-17
Stercorarius parasiticus
2022-08-14
Falco vespertinus
2022-08-14
Falco vespertinus
2022-08-11
Sterna paradisaea
2022-07-27
Numenius phaeopus
2022-08-10
Ardea purpurea LOFK
2022-08-07
Circus cyaneus