birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Naujienos

Greitu metu pasirodys naujas žurnalo Paukščiai numeris

Šis žurnalas skirtas gamta besidominčiai visuomenei,  4 kartus per metus reguliariai leidžiamas nuo 2009 m. ir skirtas supažindinimui su vienos iš aplinkos pokyčių indikatorių – paukščių – padėtimi ir pokyčiais Lietuvoje, gamtosaugos problemų viešinimui, ekologinių žinių skleidimui, visuomenės informavimui apie šalyje ir pasaulyje vykstančius aplinkosaugos procesus ir kt. 

Įsigyti galite Lietuvos ornitologų draugijos e-parduotuvėje.


Kviečiame į renginį „Žalia varna 2024“

Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į ne tik Lietuvoje, bet ir globaliai nykstančius paukščius, supažindinti bei skatinti tiesiogiai dalyvauti įgyvendinant Lietuvos ornitologų draugijos vykdomas žalvarnių apsaugos priemones, kviečiame į 2024 m. liepos 19 d. - 21 d. vyksiantį renginį „Žalia varna 2024“. Lietuvos ornitologų draugijos septynioliktus metus iš eilės organizuojamas renginys „Žalia varna“ vyks miškingose Druskininkų apylinkėse, ant Ašarėlio ežero kranto. Šio renginio dalyviams amžius ir paukščių stebėjimo patirties cenzas netaikomas – visi norintieji dalyvauti yra laukiami šeštadienį, liepos 20 dienos ryte stovyklavietėje prie Ašarėlio ežero. Tikslias nuorodas į stovyklavietę rasite nuo šio kelio. Organizatoriai stovyklą ruoš iš vakaro, todėl norintys bus mielai laukiami penktadienio vakare liepos 19 d.


Priimta rezoliucija „Dėl miškų politikos“

Birželio 28 d. buvo priimta rezoliucija „Dėl miškų politikos“. Ji įtvirtina tai, kas buvo susitarta kelerius metus trukusio Nacionalinio miškų susitarimo proceso metu.


Projekto „LIFE Farms for Birds“ teritorijose fiksuojami sugrįžę retieji pievų paukščiai

Lietuvos ornitologų draugijos (toliau - LOD) kartu su partneriais įgyvendinamo projekto „LIFE Farms for Birds“ (LIFE21-NAT-LT-LIFEfarms for birds, Nr. 101074711) vasaros darbams įsibėgėjant, sulaukiami pirmieji šių metų rezultatai. Saugomose pievose pradedami fiksuoti reti ir nykstantys paukščiai. Per pastarąjį mėnesį dalyje projekto teritorijų - Biržijos kaime (Švenčionių raj.), Svylos upės slėnyje (Ignalinos raj.), buvo užfiksuotos sugrįžusios griežlės ir stulgiai.


Nemuno deltoje stebima vis mažiau migruojančių žąsų

Pasibaigus žąsų migracijos sezonui, pasibaigė ir LOD vykdyti žąsų stebėjimai. Jau vietinės žąsys vedžiojasi ūgtelėjusius jauniklius, o LOD ekspertai, kruopščiai išanalizavę stebėjimų duomenis, gali pristatyti praėjusio monitoringo rezultatus. Projekto LIFE LWfG Climate vykdyto monitoringo rezultatai atskleidžia, kaip migruojančioms žąsims Lietuvoje sekėsi atsipūsti prieš tęsiant kelionę į šiaurę.


Priimtas Gamtos atkūrimo reglamentas

Birželio 17 d. Europos Sąjungos Aplinkos tarybos posėdyje buvo priimtas Gamtos atkūrimo reglamentas.

Gamtos atkūrimo reglamentu siekiama įgyvendinti ES Biologinės įvairovės strategijos iki 2030 m. tikslus. Iki 2030 m. atkūrimo priemonės turės būti taikomos bent 20 proc. ES sausumos ir jūros teritorijų ploto, o iki 2050 m. – visoms ekosistemoms, kurias reikia atkurti.


Gamtos tyrimų centras ir Lietuvos ornitologų draugija kviečia skaičiuoti baltuosius gandrus

Šiais metais Gamtos tyrimų centras (toliau – GTC), bendradarbiaujant su  Vokietijos seniausia bei didžiausia aplinkosaugos asociacija NABU ir Lietuvos ornitologų draugija (toliau – LOD), kviečia dalyvauti  jau 8-toje tarptautinėje baltųjų gandrų apskaitoje. Apskaitos tikslas – atnaujinti duomenis apie baltųjų gandrų pasaulinės populiacijos gausumą, jos būklę, nustatyti kylančias grėsmes ir, esant reikalui, numatyti rūšies apsaugos gaires.


Aplinkosaugos nevyriausybininkai susirūpinę dėl aplinkos apsaugos: šį penktadienį Lietuva gali nulemti Europos gamtos politikos kryptį

Šį penktadienį uždarame Europos reikalų komiteto posėdyje bus svarstoma Gamtos atkūrimo reglamento Lietuvos pozicija. ES Gamtos atkūrimo reglamentas yra išskirtinai svarbus Lietuvos ir Europos gamtai. Įstatyme bus nustatyti teisiškai privalomi tikslai atkurti nualintas ekosistemas, biologinės įvairovės išsaugojimą bei užtikrinti saugesnę ir sveikesnę Europos piliečių ateitį. Visą reglamento svarstymo laikotarpį Lietuva buvusi jo palaikytoja keičia savo poziciją – jaučiamas ES konservatorių partijos EPP spaudimas.


Pateikiama melaginga informacija apie Lietuvos ornitologų draugijos veiklą

Pasirodžius 2024 m. gegužės 14 d. LRT laidos „Panorama“ reportažui apie Širvintų rajone planuojamą vėjo elektrinių (toliau – VE) parką, buvo gautas iš asociacijos „KRAŠTOVAIZDIS“ (toliau – Asociacija) raštas „Dėl informacijos paneigimo“ (toliau – Raštas). Rašte nurodoma, kad Lietuvos ornitologų draugijos (toliau – Draugija) direktorius Liutauras Raudonikis išsako „neteisingą, melagingą informaciją, statistika iškreipta“, „daugelyje vietų iškirsti lizdai“ ir kt. Rašte Asociacija prašo nurodyti apie kokią konkrečią informaciją Reportaže buvo kalbama ir pateikti įrodymus, kurie patvirtintų Reportaže išsakytą nuomonę. 

Reaguodami į šį raštą ir kitus viešoje erdvėje pasirodančius Asociacijos teiginius apie Draugijos veiklą, pažymime, kad Draugija kategoriškai nesutinka su pateikiama pozicija. 


Iki birželio 16 d. atliekamos mažųjų musinukių apskaitos – tikimės aktyvaus stebėtojų įsitraukimo

Lietuvos ornitologų draugija (toliau – LOD), bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Miškų ir ekologijos fakulteto Biologinės įvairovės išteklių laboratorijos mokslininkais, kurie mažosios musinukės populiacijos dydį siekia nustatyti įgyvendinami  LIFE-IP NATURALIT projekto veiklas, kviečia paukščių stebėtojus prisidėti prie 2024 metų paukščio – Mažosios musinukės stebėjimų.


Reti stebėjimai

2024-07-16
Emberiza calandra
2024-07-15
Ixobrychus minutus
2024-07-15
Anser albifrons
2024-07-13
Numenius phaeopus
2024-07-09
Ixobrychus minutus
2024-07-12
Motacilla citreola
2024-07-12
Ixobrychus minutus
2024-07-11
Falco vespertinus
2024-07-09
Charadrius hiaticula
2024-07-07
Emberiza calandra