birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Naujienos

Paskubėkite registruotis į LOD narių Visuotinį susirinkimą, kuris vyks balandžio 20-21 d. (paskutinės dienos registracijai)

 

Š.m. balandžio 20-21 d.  turizmo komplekse „Mėlynasis karpis“, Tvenkinių g. 10, Povilų k., Kintų mst., Šilutės r. vyks LOD narių visuotinis susirinkimas (toliau – Susirinkimas). LOD narius, planuojančius dalyvauti Susirinkime kviečiame registruotis iki balandžio 12 d., užpildant registracijos anketą.


Kviečiame sudalyvauti apklausoje

Kviečiame jus visus sudalyvauti apklausoje. Apklausos tikslas - artimiau pažinti paukščiais besidominčius žmones, tiek pradedančiuosius, tiek jau pažengusius stebėtojus. Jūsų atsakymai padės mums geriau suprasti, kodėl besidomintys paukščiais nėra Draugijos nariai, kokie esamų Draugijos narių lūkesčiai, kaip ir kur galėtumėme tobulėti. Visi surinkti duomenys bus skirti tik vidiniam naudojimui.


Iškelti du dirbtiniai lizdai ereliams žuvininkams

Kovo mėnesį Vilniaus ir Panevežio raj. Lietuvos ornitologų draugijos narys D. Musteikis su arboristais T. Kuodžiu, V. Stonkumi ir pagalbiniu darbininku S. Juška iškėlė du dirbtinius lizdus ereliams žuvininkams. Seni lizdai jau buvo išbyrėję, tad prieš sugrįžtant ereliams, buvo būtina juos sutvarkyti. Erelių žuvininkų populiacijos būklė yra nepalanki, nes rūšis nyksta buvusiose perėjimo vietose. Dėl šios priežasties būtina kiekvienais metais tikrinti esamus lizdus arba kelti naujus.


Pasaulinė paukščių diena: pasirūpinkime paukščiais šalia savo namų

Retai kam žinoma, kad balandžio 1 d. laikoma Pasauline paukščių diena, kviečianti atkreipti dėmesį į skirtingas paukščių rūšis, kurios yra svarbios bioįvairovei palaikyti. Būtent šią dieną, 1906 m. buvo pasirašyta Tarptautinė paukščių apsaugos konvencija.  


Su Šv. Velykomis!

 

Tegul su šia gražia pavasario švente Jūsų namus ir širdis užlieja meilė, ramybė, džiaugsmas ir tikėjimas! 
Gražių švenčių Jums linki LOD sekretoriatas.


Pasirodė naujas žurnalo ,,Paukščiai" numeris

Pirmasis 2024 metų žurnalo ,,Paukščiai" numeris jau prekyboje. 

Šis žurnalas skirtas gamta besidominčiai visuomenei,  4 kartus per metus reguliariai leidžiamas nuo 2009 m. ir skirtas supažindinimui su vienos iš aplinkos pokyčių indikatorių – paukščių – padėtimi ir pokyčiais Lietuvoje, gamtosaugos problemų viešinimui, ekologinių žinių skleidimui, visuomenės informavimui apie šalyje ir pasaulyje vykstančius aplinkosaugos procesus ir kt. 


Gandrinės: jau stebime parskrendančius sparnuočius

Kovo 25 d. laikoma Gandro diena, tai iš žiemojimo vietų sugrįžta šie sparnuočiai. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai pavienius baltuosius gandrus (Ciconia ciconia) pastebėjo jau vasario pabaigoje.


Prasidėjus mažųjų žąsų migracijai, LOD vykdo jų monitoringą

Prasidėjo pavasarinė mažųjų žąsų migracija. Ši žąsų rūšis – rečiausia Europoje. Fenoskandijos populiacijos mažosios žąsys žiemoja Graikijoje, o pavasarį migruoja į perimvietes Norvegijos tundroje. Būtent pavasario migracijos metu turime šansą sutikti šias retąsias viešnias ir Lietuvoje.


Kviečiame skirti 1,2 proc. GPM Lietuvos ornitologų draugijos iniciatyvoms!

Kartu mes galime daugiau: skirkite 1,2 proc. GPM Lietuvos ornitologų draugijos iniciatyvoms! Dėka jūsų paramos, praeitais metais, galėjome tęsti pradėtus darbus ir įrengti lizdavietes juodiesiems gandrams ir ereliams žuvininkams, su partnerio LKA keliautojų klubo pagalba Lietuvos upių pakrantėse iškėlėme inkilus didiesiems dančiasnapiams. Taip pat už surinktą paramą galėjome ir toliau prižiūrėti jau iš anksčiau įrengtas lizdavietes, kuriose yra įsikūrę juodieji gandrai, ereliai žuvininkai, naminės pelėdos ir didieji dančiasnapiai.


Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą.


Reti stebėjimai

2024-04-13
Anser erythropus
2024-04-13
Locustella luscinioides
2024-04-13
Sylvia atricapilla
2024-04-13
Hirundo rustica
2024-04-13
Phylloscopus sibilatrix
2024-04-13
Locustella luscinioides
2024-04-13
Sylvia atricapilla
2024-04-13
Ficedula hypoleuca
2024-04-13
Curruca curruca
2024-04-13
Phoenicurus phoenicurus