birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Lietuvos ornitologų draugija įgyvendina projektą „Keliauk Vilniaus miesto gamtiniais takais“

Vilniaus miestas savitas ir gražus. Kalvotas reljefas, grakštūs upių vingiai, žali parkai ir skvereliai traukia ne tik vietinius, bet ir užsienio turistus. Net 46 proc. Vilniaus teritorijos užima parkai ir vandens telkiniai, upės. Miestiečiai noriai renkasi poilsiui viešas vietas. Deja daugelis miestą geriau pažįsta iš urbanistinės pusės ir gilios istorijos, o gamtinė dalis dar mažai tyrinėta. Lietuvos ornitologų draugija inicijavo ir vykdo projektą „Keliauk Vilniaus miesto gamtiniais takais“, kurį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė iš ekologinio švietimo programos lėšų. Projekto metu gamtiniuose takuose pravestos 6 paskaitos, ekskursijos vilniečiams. Sukurti 3 nauji gamtiniai maršrutai, parengtas el. leidinys Vilniaus gamtiniai takai. 

Elektroninio leidinio autoriai LOD nariai Gediminas Petkus ir Vilma Gudynienė kviečia pasivaikščioti gamtiniais takais po Vilniaus miestą ir susipažinti su miesto biologine įvairove, gamtos vertybėmis. Leidinyje rasite aktyvias nuorodas, QR kodus kuriuos nuskaičius galėsite prisijungti prie interaktyvių žemėlapių ir vaizdo reportažų.

El. leidinį galite skaityti, peržiūrėti čia.

Lietuvos ornitologų draugija paruošė keletą naujų gamtinių takų, maršrutų Vilniaus mieste. Kviečiame susipažinti. Maršrutai bus nuolat pildomi ir atnaujinami.

Projekto „Keliauk Vilniaus miesto gamtiniais takais" gamtiniai takai

​Gamtinis takas - Jeruzalės tvenkinio - ežerėlio kompleksas

Paukščio skrydis virš vietovės  

Gamtinis takas - Sapiegų parkas

Paukščio skrydis virš vietovės 

Gamtinis takas - Neries pakrantė ties Žvėrynu

Paukščio skrydis virš vietovės 

 

Projektą "Keliauk Vilniaus miesto gamtiniais takais“ finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė iš ekologinio švietimo programos lėšų. Projektą iniciavo ir vykdo Lietuvos ornitologų draugija. Vilniaus miesto savivaldybė proejktui skiria 6180 eur.

 

 

 


Reti stebėjimai

2023-06-01
Emberiza hortulana
2023-06-02
Numenius phaeopus
2023-06-02
Branta bernicla
2023-06-02
Stercorarius parasiticus
2023-05-22
Calidris falcinellus
2023-06-01
Acrocephalus dumetorum
2023-05-31
Acrocephalus dumetorum
2023-05-31
Acrocephalus dumetorum
2023-05-30
Ixobrychus minutus
2023-05-30
Gallinago media