birdlife.lt - Mes dirbame paukščiams ir žmonėms

Norėtumėte išmokti atpažinti paukščius gamtoje?

Lietuvos ornitologų draugija siūlo dalyvauti paukščių atpažinimo lauko apmokymuose pradedantiesiems BirdID. Kursuose siekiama supažindinti dalyvius su dažniausiai aptinkamais paukščiais laukinėje gamtoje Lietuvoje. Taip pat dalyvius siekiama paruošti paukščių lauko tyrimams bei apskaitoms. 

Trukmė: bendra kursų trukmė – 23 dienos, 9 išvykos savaitgaliais (šeštadienį – sekmadienį, į kai kurias išvykas svarbu atvykti iš vakaro, penktadienį).

Vietovės: Kauno, Vilniaus, Ignalinos ir Klaipėdos apylinkės, Biržių giria, Kuršių nerijos NP, Nemuno deltos ir Gražutės regioniniai parkai.

Kas gali dalyvauti kursuose:

- Kursai yra pradedančiųjų lygio taigi dalyvauti gali kiekvienas, besidomintis laukine gamta ir paukščiais, bei norintis išmokti pažinti paukščius.

- Kursai rekomenduojami gamtos mokslų studentams.
- Dalyviams taikomas minimalus reikalavimas turėti vidurinį išsilavinimą arba bent 5 metų darbo stažą (Patvirtinimo raštas turės būti pateikiamas NORD University).

- Kursuose vienas asmuo gali dalyvauti vieną kartą.

- Svarbu: Perspėjame, kad išvykų metu nebus galimybės fotografuoti laukinės gamtos ir paukščių.


Kursų eiga ir reikalavimai:
- Prieš kursus kiekvienas dalyvis turės laikyti įvadinius paukščių atpažinimo testus (pagal išvaizdą ir giesmes). Testo rezultatas reikalingas, kad nustatytume jūsų pradines paukščių atpažinimo žinias. Testas laikomas lietuvių kalba norvegų NORD University puslapyje https://www.birdid.no/bird/index.php
- Baigę kursus dalyviai turės išlaikyti baigiamuosius testus (pagal išvaizdą ir giesmes). Testų rezultatai prieš kursus ir po kursų leis įvertinti kursų efektyvumą bei jūsų pažangą.
- Sėkmingai išlaikę baigiamuosius testus dalyviai gaus pažymėjimą iš NORD University, patvirtinantį jūsų paukščių atpažinimo gebėjimus.
- Visi kursų dalyviai bus kviečiami dalyvauti Lietuvos ir Europos paukščių lauko tyrimuose (pvz., Įprastų paukščių gausos stebėsenos tyrime http://www.virtualusprocesai.lt/ipgs/, prisidėti renkant ir teikiant duomenis Lietuvos perinčių paukščių atlasui http://www.birdlife.lt/lppa ir kt.).

- Baigę šiuos kursus dalyviai turės galimybę dalyvauti tęstiniuose LOD organizuojamuose paukščių pažinimo kursuose pažengusiems 4P.


Išlaidos:
- Apmokymai ir testai yra NEMOKAMI. Kursus finansuoja NORD University.
- Kiekvienas dalyvis savarankiškai apmoka savo kelionių, nakvynės, maitinimo išlaidas, pasirūpina paukščių stebėjimo įranga (žiūronai nėra būtini, bet rekomenduojami) bei paukščių atpažinimo knygomis.

Kaip užsiregistruoti?

Dalyvių registracija vyksta iki 2018 vasario 1 d.
Užpildykite formą bei Patvirtinimo raštą LOD vardu (Letter of confirmation) ir atsiųskite ją el. paštu boris.belchev@alcedowildlife.com (dokumentus rasite prisegtus arba gausite atsiuntę užklausą Boris Belchev el. paštu). Tolesnes instrukcijas dėl testų ir kursų gausite iš organizatorių.

Vietų skaičius grupėje ribotas, pirmenybė teikiama užsiregistravusiems pirmiau. Kiti užsiregistravusieji patenka į laukiančiųjų sąrašą ir bus pakviečiami atsiradus laisvų vietų arba kitais metais.
Pasiteiravimui: Boris Belchev, +370 638 01820, boris.belchev@alcedowildlife.com
Laukiame Jūsų!

 

Kursų programa
 

BirdID kursai. Birutės Stukės nuotrauka


2018.03.17-18, Klaipėdos regionas
Klaipėdoje įvyks pirmasis susitikimas, kurio metu aplankysime Pajūrio RP teritoriją ir joje stebėsime ir klausysimės pirmųjų pavasarinių giesmių ir migruojančių paukščių. Taip pat stebėsime paukščius jūroje.

2018.03.23-25, Biržių giria
Mokysimės atpažinti perinčius miško paukščius (žvirblinius, pelėdas, genius ir kt.)

2018.04.06-08 ir 2018.05.19-20, Nemuno Deltos RP
Apmokymai Nemuno Deltoje bus skirti vandens paukščių, apsemtų pievų (žąsys, tilvikai ir kt.) ir spygliuočių miškų paukščiams atpažinti. Aplankysime Ventės rago žiedavimo stotį.

2018.04.21-22, Kauno regionas
Kauno regione lankysimės dviejose skirtingose teritorijose. Pirmoji - Novaraisčio ornitologinis draustinis ir jį supantys miškai. Čia stebėsime vandens, nendrynų paukščius ir spygliuočių miško sparnuočius. Antrąją dieną lankysimės Būdos-Pravieniškių miškuose, kurie itin žymūs retomis plėšriųjų, pelėdinių ir geninių paukščių rūšimis. 

2018.05.25-27, Gražutės RP
Apmokymų Gražutės RP tikslas yra supažindinti dalyvius su smulkiaisiais mūsų krašto giesmininkais bei kitais sparnuočiais.

2018.06.09-10, Vilniaus regionas
Šios išvykos metu susipažinsime su tipinėmis ir retomis mūsų krašto perinčiomis paukščių rūšimis. Išvykos metu aplankysime Rūdininkų girią ir Paluknio pievas. Šios teritorijos garsėja savo ornitologinėmis vertybėmis. 

2018.08.24-26, Birvėtos ž.ū.t.
Apmokymai Birvėtos tvenkiniuose bus skirti susipažinti su vandens ir tilvikinių paukščių žiemos/rudens apdaru. Tai puiki proga pakartoti, ką jau išmokote ir pamatyti paukščius kitomis akimis. 

2018.09.07-09, Kuršių nerija 
Apmokymai Kuršių nerijoje bus skirti migruojančių ir kopose bei pušynuose gyvenančioms paukščių rūšims atpažinti. Taip pat apsilankysime ir Juodkrantės žiedavimo stotyje.
Paskutinėmis apmokymų dienomis vyks lauko testai paukščiams atpažinti


Reti stebėjimai

2024-04-12
Sylvia atricapilla
2024-04-24
Circus macrourus
2024-04-21
Larus fuscus graellsii
2024-04-19
Delichon urbicum
2024-04-14
Aythya nyroca
2024-04-19
Anthus petrosus
2024-04-21
Vanellus gregarius LOFK
2024-04-21
Anthus cervinus
2024-04-20
Emberiza calandra
2024-04-19
Chlidonias niger