Kviečiame į bendrą Valdovų rūmų ir LOD renginį „Medžioklės diena: Giria karaliauja rūmuose“

Nuo seniausių laikų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje medžioklė buvo neatsiejama diplomatijos, dvaro švenčių ir ceremonijų dalis. Dėl šios priežasties kasmet rudenį, lapkričio 4 d., Valdovų rūmų muziejuje minima Medžioklės sezono pradžios diena, dėl krikščionybės įtakos pervadinta Šv. Huberto diena. Šią dieną muziejuje rengiamos įvairios edukacinės ir pažintinės programos, susijusios su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gamta ir gyvūnija.

Dienos renginių programoje tiek dideli, tiek maži kviečiami į žaismingą ir aktyvią gyvūnijos bei augalijos temas aprėpiančią programą. Sužinosite apie gyvūnus, kurie egzistavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais ir kuriuos galite pamatyti išėję į lauką. Šią dieną RŪMUOSE KARALIAUS GAMTA!

O kaip gi gamta be paukščių? Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų partneris – Lietuvos ornitologų draugija taip pat dalyvauja šiame renginyje.  

10.00–17.00 | Paukščiai menėje.

Didžiojoje renesansinėje menėje  bus galima pamatyti nuotraukose įamžintas paukščių, kitų gyvūnų ir augalų gyvenimo akimirkas, gražiausių Dzūkijos ir dabartinėje Lenkijos teritorijoje esančių istorinių Lietuvos kunigaikštystės žemių – Biebžos upės slėnio, gamtos kampelių vaizdus. Čia bus eksponuojamos Eugenijaus Drobelio nuotraukos. Fotografijos paroda parengta įgyvendinant projektą „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Biebžos slėnyje” Nr. LT-PL-1R-056, kuris finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo ir projekto partnerių lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.

11.00–16.00 | Pakalbink gamtininką

Toje pačioje menėje bus galima susipažinti ir pakalbinti gamtininkus-ornitologus Eugenijų Drobelį ir Liutaurą Raudonikį. Čia bus demonstruojami svarbiausi LOD leidiniai, istorinės ornitologinės knygos.

11.00–17.00 | Paukščių balsai III manieristinė antikamera

Ar žinote, kur gyvena, kaip atrodo ir kokiu balsu gieda kurtinys bei tetervinas? O kur kiekvienais metais iš Lietuvos išskrenda mūsų didžiausias paukštis ir pasididžiavimas – baltasis gandras? Trumpi pažintiniai Lietuvos ornitologų draugijos parengti filmukai pristatys didingų ir gražių paukščių gyvenimą.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu. LOD nariams, pateikusiems pažymėjimus, įėjimas į renginį nemokamas.

Daugiau informacijos ir visa programa: http://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai/gamta-karaliauja-rumuose#.WfnbCluCyUn

Organizatorius

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Partneriai

Mokslo populiarinimo laida „Mokslo sriuba“


Reti stebėjimai

2018-12-18
Falco peregrinus
2018-12-18
Turdus iliacus
2018-12-18
Sturnus vulgaris
2018-12-18
Columba oenas
2018-12-16
Turdus iliacus
2018-12-17
Cinclus cinclus
2018-12-17
Sturnus vulgaris
2018-12-17
Sturnus vulgaris
2018-12-13
Circus cyaneus
2018-12-11
Ciconia ciconia