Draugija ragina nelikti abejingiems mūsų krašte žiemojantiems paukščiams

 Įvairių šalių mokslininkams pranašaujant itin šaltą žiemą, todėl Lietuvos ornitologai baiminasi dėl paukščių išlikimo. Tikėtina, kad staigus ir ilgalaikis atšalimas gali gerokai sumažinti kai kurių, likusių žiemoti, sparnuočių rūšių populiacijas, o vienų rūšių pokyčiai neabejotinai atsilieps kitoms. Padėtį dar labiau apsunkintų stora sniego danga, ypač pražūtinga kurapkoms bei plėšriesiems paukščiams. Be to, dėl itin šilto lapkričio, gyvūnai nespėjo greitai adaptuotis prie žemos temperatūros.

Jau pastarosiomis dienomis mūsų šalį užklupę šalčiai visiems mūsų laukiniams gyvūnams sukelia nemažai rūpesčių. Paukščiai jau susiduria su maisto stygium, nes šviesusis paros metas lesalo paieškoms labai trumpas. Nenuostabu, kad susilpnėjęs sparnuočių atsargumo instinktas verčia paukščius traukti prie gyvenviečių ir miestų. Šis procesas stebimas jau dabar – Vilniuje, atšąlus orams, padaugėjo čia besilankančių įvairių rūšių zylių, strazdų, žvirblių, svilikų ir kitų paukščių.
 
Lietuvos ornitologų draugija ragina visus Lietuvos gyventojus nelikti abejingus mūsų krašte žiemojantiems paukščiams. Juk norime jų giesmes girdėti kiekvieną pavasarį! 
 
Lesyklų tipų yra pačių įvairiausių. Galite išsirinkti tokią, kuri ne tik bus naudinga paukščiams, bet ir puoš jūsų gyvenamosios vietos aplinką. Lesindami paukščius nepamirškite – pradėjus lesinimą, jį reikia tęsti visą žiemą, nuolat papildant maisto atsargas lesykloje. Nepastovus lesinimas padarys nemažai žalos lesyklą pamėgusiems paukščiams. Taip pat svarbu parinkti tinkamą lesalą. Kuo įvairesnis lesalo asortimentas, tuo daugiau skirtingų rūšių paukščių aplankys jūsų lesyklą. Populiariausi lesalai yra šie:  Nesūdytos juodos saulėgrąžos, linų, sorų,  sėmenys, aguonos, arbūzų, melionų ir moliūgų sėklos, susmulkintas kietai virtas kiaušinis, virtos bulvės, nesūdyti lašiniai, taukai, varškė, aliejuje mirkytas pyragas, obuoliai, virti ryžiai, avižiniai dribsniai. Paukščių pyragai.. Jokiu būdu negalima lesinimui naudoti sūdytų, sugedusių, supelijusių maisto produktų. Taip pat netinka balta duona, batonas ir panašūs gaminiai.
 
Vandens, plėšriųjų paukščių bei kurapkų lesinimas yra sudėtingesnis. Apie jį galite pasiskaityti: http://www.orni.lt/lesyklos
 
Garantuojame, kad paukščių globa visą žiemą teiks jums daug malonių akimirkų, o sparnuočiai sėkmingai sulauks pavasario. Padarykime paukščių lesinimą gražia Lietuvos tradicija kiekvieną žiemą!

 

]]>

Reti stebėjimai

2019-10-16
Branta bernicla
2019-10-13
Phylloscopus fuscatus LOFK
2019-10-05
Aquila chrysaetos
2019-10-12
Milvus milvus
2019-09-22
Stercorarius longicaudus LOFK
2019-10-10
Anthus petrosus
2019-10-07
Motacilla cinerea LOFK
2019-10-09
Milvus milvus
2019-10-09
Ficedula parva
2019-10-07
Anthus petrosus